Lokalizacja
Biuro rachunkowe - Księgowy-24.pl
Pl. Orląt Lwowskich 1, 53-605 Wrocław
NIP: 8971792887, KRS: 0000480352

Kontakt
Telefon: +48 601 500 536, +48 71 3 777 314
E-mail: kontakt@ksiegowy-24.pl

Usługi księgowe

Usługi księgowe w modelu RTB

Model RTB (real time bookkeeping) to współpraca między klientem a firmą księgową polegająca na obsłudze procesów księgowych w czasie rzeczywistym.

W modelu tradycyjnym klient korzystający z biura rachunkowego musi zapewnić swoimi zasobami realizację płatności (np. sekretariat lub kontroler finansowy), wystawianie faktur sprzedaży (dział handlowy), wprowadzanie faktur do systemu obiegu dokumentów (sekretariat). Angażowanie zasobów wiąże się z inwestowaniem we własne narzędzia pracy i zapewnienie powierzchni biurowej pracownikom. Rolą biura rachunkowego jest zaksięgowanie dostarczonych dowodów w księgach, wyliczenie podatku, wytworzenie raportów, takich jak deklaracje, bilans, rachunek wyników oraz ich dostarczenie klientowi. Biuro rachunkowe nie obsługuje zatem procesów, które muszą być realizowane w czasie rzeczywistym, a jedynie te, które można obsłużyć dopiero, kiedy cała informacja finansowa o rozliczanym okresie jest już przez klienta zebrana.

W modelu RTB to firma księgowa odpowiada za obsługę bieżących procesów księgowych. Dostarcza systemy informatyczne i projektuje procesy w taki sposób, aby nie angażować zasobów klienta. Naturalnie w naszej gestii jest raportowanie klientowi o postępach prac, bieżących wskaźnikach finansowych, a także obsługa sprawozdawczości i wszystkich tych zadań w obszarze rozliczeń publicznoprawnych, które realizuje tradycyjne biuro rachunkowe.

Głównym warunkiem świadczenia tego typu usług jest dostarczenie środowiska pracy umożliwiającego realizację usługi. W skład tego środowiska wchodzą przede wszystkim ludzie, którzy odpowiadają na żądania klienta lub informacje (dane) pojawiające się w tym środowisku.

Środowisko pracy to także systemy teleinformatyczne pozwalające naszym księgowym realizować swoją pracę bez konieczności fizycznego kontaktu z klientem lub obecności w siedzibie jego firmy.

Współpraca w modelu RTB otwiera nowe możliwości w związku z dostępem do specjalistów, którzy są niedostępni na lokalnym rynku pracy.

Księgowy-24.pl wypracował 2 linie produktowe oferowane w modelu RTB 

  1. leasing działu księgowego
  2. obsługa wybranych procesów księgowych