Lokalizacja
Biuro rachunkowe - Księgowy-24.pl
Pl. Orląt Lwowskich 1, 53-605 Wrocław
NIP: 8971792887, KRS: 0000480352

Kontakt
Telefon: +48 601 500 536, +48 71 3 777 314
E-mail: kontakt@ksiegowy-24.pl

Zarządzanie procesami

Back-up procesów

Back-up procesów księgowych to usługa, której celem jest dostarczenie klientowi narzędzia pozwalającego wesprzeć jego działania w obszarze Business Continuity Management (BCM) poprzez standaryzację obsługi procesów księgowych, dostarczenie systemu w którym księgowi wykonują zadania w sposób określony mapami (notacją) oraz ustalenie scenariuszy na wypadek zdarzeń krytycznych. 

Nasza usługa, w przeciwieństwie do innych, nie jest opisem działań i nie jest testem gotowości do zdarzenia krytycznego, weryfikowanym w ramach okresowych przeglądów. Nasza usługa po wdrożeniu staje się ekosystemem dla środowiska pracy Twojego zespołu księgowego. Narzuca i wymusza pracę według zadanych scenariuszy i reaguje na działania pracowników, a z biegiem czasu staje się niezauważonym elementem organizacji pracy. Usługa dostarcza wielu możliwości także w zakresie oceny efektywności pracy.

Co zyskujesz po wdrożeniu usługi (perspektywa kierownika działu lub właściciela biznesu):

  1. realne i wartościowe narzędzie wspierające działania w obszarze BCM,
  2. powtarzalność wykonywania zadań przez zespół księgowy,
  3. pomiar efektywności pracy,
  4. sprawne przekazywanie obowiązków nowym pracownikom,
  5. monitoring pracy kluczowych specjalistów,
  6. kontrolę nad procesami pracy. 

W ramach usługi opisujemy procesy, tworzymy ich schematy, a następnie wdrażamy je do systemu zarządzania pracą. Od tego momentu pracownicy działu księgowego wykonują swoje zadania w powtarzalny sposób. Korzystają z tych samych formatek dokumentów, mają możliwość porównania czasu wykonania zadań lub czasu, w którym obsługiwany jest proces.

Absencje przestają być zmorą, ponieważ po zmianie trybu pracy na "zastępstwo" system wdraża zastępcę wymuszając wykonywanie zadań w identyczny sposób.

Jeżeli Twój jedyny specjalista odchodzi z firmy, nasza usługa pozwoli łatwiej przejść przez proces wdrożenia jego następcy. System generuje mapy procesów w postaci raportu, raport ten jest jednocześnie opisem obowiązków i drogowskazem dla nowego pracownika.

W ramach usługi możemy monitorować i audytować jakość pracy Twoich kluczowych specjalistów (atestowanie specjalisty). Będziesz miał pewność, że wykonują oni obowiązki w sposób systematyczny i gromadzą materialne wyniki swojej pracy, co ma istotne znaczenie dla zasady zachowania ciągłości obsługi. W razie absencji zastąpimy Twojego specjalistę do czasu zapełnienia wakatu.